Garáže na klíč zděné

Garáže na klíč – výhody a nevýhody zděné garáže

Garáže zděné jsou pravděpodobně nejtypičtější variantou garáží u nás. Poskytují největší pohodlí a ochranu. Na druhou stranu ale vyžadují nejvíce stavebních úprav. Je nutné mít základovou desku. Stavební práce jsou náročnější. S tím vším je spojena větší finanční náročnost. Zděné garáže na klíč se tak mohou prodražit.

Jejich výhodou je pak ale možnost připojit je přímo k domu a to tak, že vypadají jako plnohodnotná součást domu. V takovém případě bychom ale opět měli věnovat pozornost otázce tepelné izolace. Zateplení se dá řešit mnoha různými způsoby. Variabilita panuje i v otázce garážových vrat. Ty je pak možno vybírat jak účelově, tak i podle vzhledu celého domu. Lze je designově sjednotit s vchodovými dveřmi. Zděné garáže na klíč je možno osadit okny kvůli průniku světla a snadnému větrání výfukových plynů nebo nátěrů při opravách a podobně.

Opět bychom si měli ujasnit jaké účely má garáž splňovat a podle nich volit velikost garáže na klíč. Pokud bude sloužit pouze jako stání pro auto, nebude potřeba přidávat rozměry navíc. Mnoho lidí ale garáž využívá i k uskladnění věcí, především pak spojených s užíváním a opravami auta, jako je nářadí, náhradní součástky, kapaliny na výměnu, leštidla a podobně.

Pokud se rozhodneme garáž od domu oddělit, i pak platí, že zděné garáže na klíč splňují všechny výhody, stejně jako garáž k domu připojená. Navíc ale bývá o jednu starost méně. Samostatně stojící garáž nemívá takové nároky na zateplení. Únik tepla nepředstavuje takovou hrozbu. Nehrozí, že by dům od garáže prochládal. Proto je možno zvolit i garážová vrata nezateplená nebo jen slabě a tím ušetřit nějaký ten peníz.

Zděné garáže na klíč tedy stále zůstávají nejčastěji stavěným druhem garáží. A to i přes jejich nespornou vyšší cenu oproti jejich dřevěným nebo plechovým kolegům. Pocit bezpečí pro vaše auto ale většinou stále vyhrává. Poslední věc, kterou bychom si ale měli uvědomit je, že pro zděnou garáž už je zapotřebí mít stavební povolení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Garáže na klíč: obsah

Nabídka garážových vrat:

Garáže na klíč

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: