Garáže na klíč dřevěné a dřevěná stání

Garáže na klíč – proč zvolit dřevěnou garáž?

Při volbě typu garáže klíč bychom si měli ujasnit požadavky, které na ni budou kladeny. Bude se jednat čistě o stání pro auto? Budu garáž používat i na uskladnění dalších věcí, jako nářadí? Jakým způsobem se bude řešit větrání garáže na klíč? Bude zapotřebí garáž chránit před chladem, popřípadě vytápět, a pokud ano, tak jak? Obzvláště tato otázka se bude týkat garáží, které přiléhají k domu. Jaká garážová vrata zvolím? Samostatně stojící garáže na klíč nemají takové nároky na udržení tepla a izolaci před chladem. To vše ovlivní výběr typu garáže na klíč. Dřevěné nebo plechové garáže na klíč budou pravděpodobně určeny k samostatnému stání, tudíž u nich nejspíše nebude potřeba řešit tolik ochranu před chladem, i když existuje i možnost nechat tyto garáže na klíč připojit k domu nebo chatě a vytvořit z nich přímo vchod do vnitřních prostor. V takových případech už by se jistě vyplatilo věnovat termoizolaci zvýšenou pozornost. S termoizolací souvisí i výběr garážových vrat, která mohou mít částečně rovněž vliv na zateplení garáže.

Tip: Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Garáže na klíč ze dřeva a dřevěná stání se staly oblíbenou variantou garáží pro novostavby domků, na zahrady nebo chaty a to zejména pro jejich finanční nenáročnost. Většinou na ně nejsou potřeba základy, za které se obvykle stejně jako u domů platí nejvíce. Prodávají se jako montované, vesměs ve formě základových hranolů a na ně připevňovaných prken. Ty se mohou spojovat pomocí vrutů. To znamená, že se dají kdykoli znovu demontovat a složit jinde. Dřevěné garáže na klíč mohou a nemusejí potřebovat základy. Záleží, o jaký typ garáže se jedná. U otevřených garáží stačí mít v zemi betonové patky, ke kterým se garáž ukotví.
Otevřená stání nechrání sice auto tak dokonale, jako celozděné garáže na klíč, ale základní ochranu poskytnout dokáží. V zimě je sice auto promrzlé úplně stejně jako by stálo venku nechráněné, ale pokud sněží, jistě neskonale oceníme vysvobození od ohrnování vrstev sněhu, které, pokud ráno člověk spěchá do práce, zabere zbytečně moc času.Garáže na klíč: obsah

Nabídka garážových vrat:

Garáže na klíč

Rozhodujete se, jaká si pořídit garážová vrata? V dnešní době patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v různých rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Doporučujeme: